8 Ekim 2012

Bebeklerde Pişik Ve Önlemleri

Yorumlar Kapalı
29 Eylül 2012

Bebeklerde Akdeniz Anemisi

Yorumlar Kapalı
7 Ağustos 2012

Yeni doğan bebeklerde görülebilecek hastalıklar

Yorumlar Kapalı
1 Ağustos 2012

Bebeklerin gelişim evreleri

Yorumlar Kapalı
22 Temmuz 2012

Bebeklerde anne sütü ile beslenmenin önemi

Yorumlar Kapalı
Anasayfa » Son Yazılar

Bebeklerde anne sütü ile beslenmenin önemi

Tarih: 22 Temmuz 2012Kategori: Bebeklerde BeslenmeYorumlar Kapalı

İlk doğan bebekler için tüm büyüme ve gelişme süreçlerinde anne sütü oldukça önemlidir. Artık tıp doktorlarının da sık bir şekilde sürekli olarak belirttikleri söylemlerinde anne sütünün bebekler için vazgeçilmez olduğu ve tartışmasız bebekler için gerekli olan tek besin ve gıda maddesi olduğu belirtilmektedir. Anne sütünün içerisinde bulunan zengin içeriği ile bebekler için oldukça uygun bir gıdadır. Hem bu gıdanın yani anne sütünün hazırlanması kolay ve içerisindeki zengin kaynaklı minareler ile de bebekler için oldukça yararları ve faydaları da bulunmaktadır.

Çocuğun yeterli ve dengeli bir şekilde beslenebilmesi için anne sütü en gerekli temel gıdası olacaktır. Anne sütü kendi yavrusu için en ideal süttür. Hiçbir süt anne sütünden daha faydalı olamaz. Anne sütü alarak beslenen ve büyüyen çocukların gelişimlerinin ve zeka seviyelerinin daha yüksek olduğu araştırmalar ve incelemeler sonucunda bulunmuştur. Anne sütü alan çocukta hastalıklar daha az görülür bu da bizlere gösterir ki annenin bebeğini anne sütü ile beslemesi neticesinde bağışıklık sistemi daha düzenli ve güçlü olarak çalışmaktadır.

How To Improve Kidney Function With The Kidney Disease Solution E-Book read more

Anne sütü temizdir, mikropsuzdur, kendi sıcaklığında her an normal şekilde bulunmaktadır ve her an kullanılmaya elverişlidir hem de bu şekilde olduğu için annenin hiç zorlanmadan bebeğinin ihtiyaç duyduğu anda kendi sütü ile bebeğini beslemesi ve doyurması da daha kolay bir şekilde uygulanacaktır. Anne sütünün bebekler için hazmedilmesi kolaydır ve bağırsak sorunu ile bebekler karşı karşıya kalmazlar. Ve içerisinde antikorlar yani mikrop öldürücü maddeler bulundurmaktadır. Emzirme sırasında anne ve bebeği arasında ise özel bir iletişim ve bağ kurulmaktadır ki bu da anne ve bebeğin birlikteliklerini daha fazla güçlendirerek kuvvetlendirecektir.

zp8497586rq

Bebeklerde beslenme

Tarih: 17 Temmuz 2012Kategori: Bebeklerde BeslenmeYorumlar Kapalı

Bebeklerin doğdukları andan itibaren beslenerek gelişimin sağlanması gerekmektedir. İşte anneler bebeklerini anne sütü ile beslerler ve büyütür iseler oldukça faydalı bir gelişim imkanı da sağlanacaktır. Fakat bazı annelerde anne sütünün gelmeyişi ya da anne sütünün bebek için yeterli olmadığı durumlarda bebekler için bebek mamaları tercih edilerek kullanılmaktadır.

Artık günümüzde teknolojik gelişmeler ve ilerlemeler neticesinde anne sütüne eş değerlere sahip olan bebek mamaları üretilerek bebeklerin beslenmesi için hazırlanarak gerek eczanelerde ya da artık tüm marketlerde rahatlıkla bulunacak olan zengin içerikleri içerisinde barındıran mamalar satın alınarak bebeklerimize beslenmeleri için verilmektedir.

Yeryüzünde yaşayan tüm varlıklar içerisinde insan yavrusu en zor büyüyen ve en çok ilgi ve alakaya sahip olan canlılardır. Bebeklerimiz doğduğu an itibariyle beslenme, barınma ve özelliklede sevgiye aç ve muhtaçtırlardır. Bunun için bebeklerimize tüm imkanlarımızı seferber ederek onun gerek bedensel olarak ihtiyaçlarını giderirken bir de onların sevgilerini ve tüm ihtiyaçların tam olarak karşılamaya çalışarak özen göstermeliyiz. Onların yaşantıları boyunca büyük çapta ilgili ve sevgiyi de onlara anne baba olarak sunmak gerekmektedir.

nasal polyps natural treatment

Çocuk sağlığının tam anlamı ile korunması için beslenme ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra bunun için ne yapmak gerektiğinin ise araştırarak öğrenmek ve bilgilenmek en doğru seçenek olacaktır. Çocuk bakımında beslenme ilk öncelikler arasındadır. Alınan besinler ile bebeklerimiz ilk doğum anından itibaren gelişmelerini ve büyümelerini sağlayacaklar alınan bu besin maddeleri ile büyüm, günlük hareket, yıpranan hücrelerin tamir edilmesi vücut ısısının tam seviyede olmasını da sağlamaktadırlar.

Zaten annelik öyle bir duygudur ki kendileri aç olsa bile her şeyi temin etmeye çalışan ve bebeğinin ihtiyaçlarını yetmediği zaman yetirmeye çalışan anneler yaşantıları boyunca hiçbir zaman ellerini evlatlarının üzerinden çekmeyecekler ve çocukları onları en değerli ve sevdikleri en özelleri olacaktır.

zp8497586rq

Yeni Doğan Bebeğinize Beslenme Önerileri

Tarih: 12 Temmuz 2012Kategori: Bebeklerde Beslenme, DoğumYorumlar Kapalı

İlk doğduğu andan itibaren anne sütü ile beslenen bebeklerde anne sütünün doktorlarında söylediği ve belirttikleri gibi hiçbir şekilde başka bir gıdaya ihtiyaç duyulmadan hatta su bile verilmesine gerek kalmadan 6 ay süresince yeterli olduğu söylenilmektedir. Anne sütü bebekler için gelişimine katkı sağlayan ve içerisinde bulunan zengin içerikler ile bebekler için özel bir gıda maddesidir. Bunun için öncelikli olarak anne sütüne önem verilmesi gerekmektedir. Bebeklere su verilmeden önce kaynatılmış ve bekletilmiş olan aynı zamanda oda sıcaklığında bulunan su verilerek su ihtiyacının giderilmesi sağlanmalıdır. Meyve suları verilecek ise ilk zamanlarda elmanın rendelenerek suyunun çıkartılması ve daha sonra bir süzgeçten geçirilerek bebeklere verilmesi doğrudur.
essay writer

oem software download

Meyve suları taze bir şekilde hemen bekletilmeden bebeklere verilmelidir. Mevsimine uygun olan meyvelerin suları verilmelidir. Artık günümüzde her mevsimde her meyveyi bulabildiğimiz için meyve seçiminde dikkatli olmak gereklidir. Bebeklerimiz 4. ayına girdiklerinden itibaren sebzelere başlayabiliriz ki bu süreçte yapabileceğimiz sebze püreleri ile bebeklerimizin beslenmesini sağlayabiliriz ki bu sürecin adı ek gıdalara başlama zamanıdır. Havuç, kabak, ıspanak, taze fasulye, domates, patates, soğan, karnabahar ve faydalı sebzelerdir bu sebzelerin hepsini ya da farklı farklı sebzeleri bir arada karıştırarak haşlamalı daha sonrası parçalayarak püre haline getirerek bebeklerimizi beslemeliyiz.

Başlangıç olarak alışmadığı bir tat olan bebeklerimizde bazı pürüzler ve sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliriz çünkü bebeklerimiz bu hazırlanan sebze püresini tükürerek ya da çıkartarak tepkisini belli ederek yemek istemeyebilirler bunun için onların daha sevecekleri hale getirebilmek için içine biraz bal koyarak tadının değiştirilmesini sağlayabiliriz. Yine 4 ve 5. aylarda yumurtanın sarısının çocuğa verilmesi de bebeklerin değişik gıdalara geçilmesinde denenecek olan gıda maddelerinin arasında yer almaktadır.

zp8497586rq
zp8497586rq

Çocuklar ve Diyet

Tarih: 17 Mayıs 2012Kategori: Bebeklerde BeslenmeYorum Yok

Genellikle çok fazla abur cubur tüketilmesi ve fast-food beslenmeden dolayı çocuklarda oluşan fazla kilolardan kurtulmak için çok katı bir diyet programı uygulanamasa da çocuklar içinde uygulanabilecek çeşitli diyet programları bulmaktadır. Çocuklara ilk 3 yaşa kadar diyet yaptırılması kesinlikle doğru olmamakla birlikte 6-12 yaş arasındaki çocuklarında boy ve kiloları düzenli olarak takip edilerek önlemler alınması çok daha doğru bir hareket olacaktır.

Çocuklarınızın sevdiği tatlara benzer fakat kalori bakımından daha az yemek yemesini sağlamak çocuğunuzun gelişimi bakımından da oldukça önemli bir noktadır. Çocuklarınıza diyet yaptırırken aynı zamanda da sağlıklı beslenip beslenmediğine de dikkat etmelisiniz.  Çocuklarınızı fast-food beslenme çeşidinden uzak tutarak sebze yemeklerine yöneltebilirsiniz. Süslü meyve salataları ile onların hoşlarına gidecek türden yiyecekler hem sağlığı hem de kilo açısından oldukça faydalı olacaktır. Özellikle çocuklarınızın bol bol domates ve salatalık tüketmesine özen gösterebilirsiniz. Tatlı ihtiyaçlarını da muhallebi veya sütlaç ile de karşılamanız mümkün olabilmektedir. Asitli içecekler yerine çocuğunuza süt içirebilirsiniz.

Bebeğinizin besin ihtiyaçları nelerdir? Bebeğinizin besin ihtiyaçları nelerdir?

Bir bebeğin yetişkin bir insana göre besin ihtiyacı çok daha fazladır. Vücuda göre oranladığımızda bebeğin kalori ihtiyacının çok daha fazla olduğunu görürürüz. Çocuğun vücudundaki büyüme, doğduktan sonraki ilk bir kaç ayda aşırı derecede fazladır. Bu artışa göre besine ve kaloriye olan ihtiyaçta aynı oranda artış gösterir.

Bebeğin büyüyüp gelişmesi için sadece anne sütü içmesi yeterli değildir. Vücudun savunma mekanizmasının, sindirim sistemlerinin ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için bebek, diğer besin gruplarına da mutlaka ihtiyaç duyar. Yani sadece bebeğin karnını doyurmak amacıyla bebeği beslemek, bebek için oldukça sakıncalıdır. devamını oku »

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123

© Tüm Hakları Saklıdır - 2015

Wordpress Takip Et http://www.bebeklerde.net alexa Creative Commons v3 ile Lisanslanmıştır!