8 Ekim 2012

Bebeklerde Pişik Ve Önlemleri

Bebeklerde Pişik Ve Önlemleri için yorumlar kapalı
29 Eylül 2012

Bebeklerde Akdeniz Anemisi

Bebeklerde Akdeniz Anemisi için yorumlar kapalı
7 Ağustos 2012

Yeni doğan bebeklerde görülebilecek hastalıklar

Yeni doğan bebeklerde görülebilecek hastalıklar için yorumlar kapalı
1 Ağustos 2012

Bebeklerin gelişim evreleri

Bebeklerin gelişim evreleri için yorumlar kapalı
22 Temmuz 2012

Bebeklerde anne sutu ile beslenmenin onemi

Bebeklerde anne sutu ile beslenmenin onemi için yorumlar kapalı
Anasayfa » Bebek Sağlığı » Bebeklerde öksürük

Hayatımıza anlam katan biricik çocuklarımızın kötü hastalıklara yakalanmalarını elbette istemeyiz. Bebeklerde özellikle bağışıklıkları güçlü olmadığı için hastalığa yakalanma oranları daha fazladır.

En çok etkisinde olan hastalıklardan biri olan öksürük bebeklerde sık sık görülmektedir. Bebeklerde öksürük, bir hastalık belirtisi olabileceği gibi, boğazda veya solunum yollarındaki tahriş edici bir maddeye karşı tepki de olabilir. Öksürük akciğer enfeksiyonlarındaki veya solunum yollarındaki balgamın sökülmesini sağlar.

Öksürük ile ilgili konuda bebeğinizin rahat etmesini istiyorsanız ve eğer öksürük balgamlı bir öksürükse, kesinlikle öksürük şurubu kullanmayın. Bu durumda öksürüğün kesilmesi değil, öksürükle birlikte balgamın sökülüp atılması önemlidir. Öksüren çocuğunuzun odasını sürekli nemli tutun.

Yanında bir çaydanlık su kaynasın veya bir camı hafif aralık bırakarak odanın havasının kurumasını önleyin. Odayı fazla ısıtmayın. Ve yatmadan önce çocuğunuzun rahat uyuyabilmesi için ılık bir şeyler vermeniz çocuğunuzun gece boyunca rahat uyumasını sağlayacaktır.

Özellikle 2 yaşının üstündeki çocuklarınıza geceleri ballı süt içirin vitamin ve protein açısından oldukça zengindir ve balgam sökmesini kolaylaştırır. Bununla birlikte balın olmadığı zamanlar da kaynayacak derecedeki sütün içine çiğ yumurta katabilirsiniz.

Cevapla

© Tüm Hakları Saklıdır - 2016

Wordpress Takip Et http://www.bebeklerde.net alexa Creative Commons v3 ile Lisanslanmıştır!