8 Ekim 2012

Bebeklerde Pişik Ve Önlemleri

Yorumlar Kapalı
29 Eylül 2012

Bebeklerde Akdeniz Anemisi

Yorumlar Kapalı
7 Ağustos 2012

Yeni doğan bebeklerde görülebilecek hastalıklar

Yorumlar Kapalı
1 Ağustos 2012

Bebeklerin gelişim evreleri

Yorumlar Kapalı
22 Temmuz 2012

Bebeklerde anne sütü ile beslenmenin önemi

Yorumlar Kapalı
Anasayfa » Bebek Gelişimi » Yeni doğan bebeklerdeki refleksler

Yeni doğan bebekler ne tatlıdır hepiniz bilirsiniz herhalde. Masum ve hiçbir şeyin farkında olmadan mışıl mışıl uyumaları da ne kadar da güzeldir. Yeni doğan bebeklerin sakin ve güvenli bir ortamda büyütülmesi genellikle esas alınmalıdır. Kavgalı ve bol gürültülü ortamlardan bebeğimiz uzak tutulmalıdır.

yeni doğan bebekte reflexler

yeni doğan bebekte reflexler

Yeni doğan bebeklerde bazen uyuduklarında ani bir reflekse irkilerek sarsıldığını görebiliriz. Biz böyle durumlarda telaşa ve endişeye kapılırız oysa telaşlanacak bir durum ortada yoktur. Bebeklerin uykularında gördükleri rüyalarıdır bunlar çoğu kez. Bazen de ağlayarak uyanırlar o tatlı uykularından. Bu gibi durumlarda da endişelenecek bir sebep yoktur her bebekte bu gibi olaylara rastlanmaktadır. Bebeklerimizin uyudukları odalarında hafif bir müzik açarak uyumalarını sağlarsak onları daha rahatlatmış oluruz.

Çalan müziğin eşliğinde uykuları daha da derinleşecektir. Bebeklerin tepkileri beklenmedik şekillerde olabilmektedir. Kimi ağlayarak kimi de irkilerek ve sıçrayarak tepkileri gösterirler. Gürültülü ortamlardan bebeklerimizi uzak tutmalıyız böyle durumlarda bebekler ağlaya ağlaya gürültüye kendilerince tepki vermektedir ve korktuklarını bu şekilde belli etmektedirler.

Cevapla

© Tüm Hakları Saklıdır - 2015

Wordpress Takip Et http://www.bebeklerde.net alexa Creative Commons v3 ile Lisanslanmıştır!